Reishi (Lesklokorka) spagyrický elixír

Reishi (Lesklokorka) spagyrický elixír.

Lesklokorka, Reishi či Ganoderma je jednou z nejcenějších léčivých hub. Díky své až neuvěřitelně léčivé síle je nazývána “lék králů”, “houba nesmrtelnosti” a “elixír věčného života”. Vedle Chagy je tou nejúčinější houbou při spoustě zdravotních problémů a nenadarmo se Chaze říká král hub a Reishi královna hub.

V podstatě by jedna z těchto dvou hub neměla chybět v žádné domácnosti jako prevence proti onemocnění, jelikož obě značně podporují imunitu. Silný imunitní systém je pak schopný si snadno poradit s viry, bacily, ale třeba i s rakovinnými buňkami, které se v těle denně tvoří a právě silný imunitní systém nás chrání před jejich růstem a následném onemocněním. V dnešní době je náš imunitní systém ohrožován a napadán ze všech stran; znečištěným ovzduším, chemickými léky, stresem atd. Se všemi těmito vlivy si jak Chaga tak Reishi výborně dokáží poradit. Podporují detoxikaci těla, jsou plné antioxidantů a váží na sebe těžké kovy.

Obě houby, Chaga i Reishi byly již mnohokrát zkoumány a i v těchto studiích bylo prokázáno, že přispívají k významnému posílení imunitního systému a fungují jako vynikající prevence rakoviny. Reishi obsahuje mnoho léčivých látek jako např. kanthaxanthin a beta-1,3-D glukan, které mohou zpomalit růst nádorů a zároveň pomáhají buňky imunitního systému vázat na buňky nádorové a následně je odstranit z těla.

Vysoký obsah polysacharidů, beta-glukanů a hetero beta-glukanů v nejkvalitnější formě, je důvodem, že Reishi je jednou z nejsilnějších léčivých rostlin v léčbě rakoviny. Odstraňuje hydroxyl volné radikály a podporuje tělo v příjmu kyslíku do buněk, čímž vytváří podmínky nevhodné pro růst rakoviny. Rakovina se nejlépe rozvíjí v těle překyseleném a chudém na kyslík se špatně fungujícím imunitním systémem.

Reishi velmi dobře pomáhá chránit tělo před radioaktivním zářením a bylo prokázáno, že zmírňuje neblahé účinky chemoterapie, jako je například vypadávání vlasů, nevolnost, horečka, infekce, úbytek hmotnosti a bolesti hlavy.

Reishi je také vynikající pro podporu kardiovaskulárního zdraví. Zlepšuje dilataci koronárních tepen a krevní oběh v kapilárách srdečního svalu, zvyšuje průtok krve do srdce a pomáhá udržet správný srdeční tep.

Reishi snížuje hladiny cholesterolu a triglyceridů, nános na arteriálních stěnách a tím pomáhá ochránit před mrtvicí a infarktem. Reishi je důležitým doplňkem pro podporu snížení hladiny cholesterolu a vysokého krevního tlaku a k prevenci vzniku krevních sraženin.

Reishi má silně zklidňující vliv na nervový systém a vrací tělu rovnováhu a stabilitu.

Je nápomocna v léčbě psychických problému jako jsou stavy úzkostí, záchvaty paniky a poruchy spánku. Je také známo, že pomáhá zlepšit kognitivní schopnosti, jako je paměť, soustředění a pozornost.

Reishi obsahuje silně protizánětlivé vlastnosti, takže je velmi vhodná k používaní lidmi trpícími nemoci, vzniklými ze zánětů, např. kolitis, Crohnova nemoc, fibromyalgie, chronický únavový syndrom, chronická bronchitida, artritida, astma, COPD,  Epstein-Barr a jiné.

Reishi obsahuje také silné antivirové vlastnosti a je velmi přínosná v léčbě herpes viru, oparů,  pásového oparu, planých neštovic, nachlazení a chřipky.

Díky jejím přirozeným vlastnostem antihistaminika,  je cenná pro ty, kteří trpí alergiemi, problémy se sinusem a chronickými bolestmi svalů.

V jedné studii bylo zjištěno, že Reishi ulevuje stejně tak, jako 5 mg hydrokortizonu.

Reishi obsahuje polysacharidy zvané Gandoreans A, B a C, které pomáhají udržovat hladinu cukru v krvi stabilní.  Tím je velmi dobrou podporou pro pacienty s cukrovkou, ale i jako prevence či léčba mrtvice, vředů a hypertenze.

Reishi elixír, velice silný spagirycký extrakt, je vynikající a snadný způsob, jak Reishi zahrnout do svého jídelníčku. Může být přidán do vody, džusu, čaje, koktejlu, polévky nebo zeleninových jídel.

Reishi (elixír) je možno používat po delší dobu, nejsou známy žádné nežádoucích vedlejší účinky.

Spagyrické elixíry jsou již dlouá léta medicinálně užívány jako přirozený způsob péče o zdraví na bázi léčivých rostlin. Více o této extrakční metodě zde

V textech tradiční čínské medicíny (TCM) se uvádí, že Reshi je považována za absolutní číslo jedna ze 365 známých léčivých bylin.

O Reshi lze říci, že všeobecně zvyšuje pocit blaha, pomáhá nám chránit se před stresem a  procesem předčasného stárnutí a před různými () nemocemi.

Známé účinky Reishi jsou např.:

Posílení imunitního systému

Protizánětlivé účinky a léčba zánětů (např. astma, artritida, fibromyalgie, atd.)

Protinádorové účinky a léčba nádorů

Podpora zdravé funkce srdce a cév

Snížení krevního tlaku

Snížení hladiny LDL cholesterolu

Předchází vypadávání vlasů (i při chemoterapii)

Zlepšuje funkci jater a ledvin

Napomáhá uvolnění hlenů

Podporuje imunitní sysrém v boji proti virům

Antibakteriální účinky

Detoxikuje

Snižuje stres, neklid, potíže se spánkem

Zlepšuje koncentraci a paměť

Snižuje příznaky alergie snížením produkce histaminu

Studie o Reishi zde

Pro více informací prosím vyplňte kontaktní formulář

Advertisements