Piniové pupeny

pine pollen website

Piniové pupeny

Piniové pupeny nebo borovicový pyl pochází zejména z jehličnanů, jejichž jehly, kůra a tuk se používají pro zdravotní účely. Pine pupeny jsou v oblasti léčby však nejdúležitější částí a to jak v kvalitě tak i v účinnosti. Ve starověké Číně nebyli nadarmo nazývány “věčné mládí”.

Pyl je ideální superpotravina. Kvalitní elixír nebo tinktura obsahuje přes 200 bioaktivních živin, vitamínů a minerálů, které zvyšují fyzické a duševní zdraví. Piniové pupeny jsou již více než 2000 let součástí čínské a korejské medicíny. Bylo prokázáno, že obnovují energii, bojují proti známkám stárnutí a únavě a vytváří silný imunitní systém. Borovicový pyl je v Číně znám jako “zdroj věčného mládí.”

Příznivý účinek pupenů pochází zejména z jejich vysoké koncentrace mužského hormonu testosteronu. Tento hormon je velmi důležitý jak pro naše fyzické tak i duševní zdraví. V první řadě, protože naše každodenní strava je přeplněna ženským hormonem estrogenem a fytoestrogenem, který naše hormony vážně vyvádí z rovnováhy. Znečištění životního prostředí způsobené plastem je dalším velice zásadním problémem, který takto naše zdraví ohrožuje. V naší pitné vodě jsou mikročástice plastu, které se v těle chovají jako estrogen (BPA) a jsou jedním z důvodů, proč dívky již ve velmi raném věku začínají menstruovat. Jsou známé případy i tříletých děvčátek. Avšak i léky, včetně antikoncepce, se dostávají do naší pitné vody. Všechny tyto faktory přispívají k vážnému narušení hormonální rovnováhy, které vede k nejrůznějším onemocněním či neplodnosti. Také nadměrná konzumace nefermentované sóji zvyšuje hladiny estrogenu v těle. Snížená hladina testosteronu, která je běžná v letech, kdy nastává menopauza, může být vysvětlením pro snížení libida a “krizi středního věku.”

Příliš nízká hladina testosteronu může být důvodem vzniku celé škály vážných onemocnění. Jde například o narušení hladinu cholesterolu, urychlení procesu stárnutí, poškození pojivových tkání a kostí, narušení hladiny cukru v krvi, únavu způsobenou nedostatkem energie, potíže se soustředěním, obezitu, problémy s prostatou a sexuální dysfunkce.

Piniové pupeny ve formě silné tinktury jsouvhodným lékem na všechny tyto jevy, které jsou v naší současné společnosti často důsledkem špatné výživy.

Některými hlavními důsledky narušené hormonální rovnováhy mohou být:

Náhlé zvýšení tělesné hmotnosti

Ztráta vlasů

Noční pocení

Premenstruační problémy

Návaly horka

Problémy s koncentrací

Úzkost a deprese

Popudlivost

Letargie a změny nálad

Vážná onemocnění

Stárnutí organismu

Záněty kloubů, osteoporóza

Neplodnost

Kromě velmi specifický kvalit, pro které jsou piniové pupeny známé, přináší tato superpotravina  řešení nebo úlevu pro velkou škálu fyzických i psychických problémů.

Piniové pupeny jsou přirozeným zdrojem mužského hormonu testosteronu, a proto vynikajícím přípravkem, k zabránění vzniku těchto příznaků nebo k jejich léčbě.

Vzhledem k obsahu sterolu či rostlinného steroidu s názvem Gibberlins, upravují velikost prostaty, což znamená, že pokud je zmenšená zvětší se, pokud je zvětšená, zmenší se. Gibberlins má protizánětlivé a protinádorové účinky, aniž by negativně ovlivňoval zdravé buňky.

Pupeny obsahují fenylalanin, který je spojen s neurotransmitry v mozku. Tato látka má vliv na hladiny dopaminu a L-Dopa je prekurzor. Dopamin se používá i pro ženy, které nemohou prožít orgasmus.

Dále obsahují látku arginin, která má příznivý vliv na potenci žen i mužů, a také zvýšuje produkci růstových hormonů.

Podle starých léčivých tradic dálného východu byly pupeny obzvláště velmi dobré pro léčbu a prevenci všech forem problémů s dýchacími cestami, srdcem, krevního oběhu a reprodukčního systému, cožmělo také velmi příznivéúčinky pro celé tělo. Pupeny byly používány jako energetické tonikum a k posílení imunitního systému.

Podle této tradice pupeny byly a ještě stále jsou jedním z nejkvalitnšjších zdrojů energie, který rovněž dlouhodobě zaručuje zdraví. To na rozdíl od mnoha moderních energetických produktů, které téměř vždy končí energetickým crashem po rychlém dosaženíkrátkodobého energetického vrcholu.

Důležité účinky při používání tinktury z piniových pupenů:

Zvýšení mužské plodnosti zvýšením počtu spermií
Eliminace sexuální dysfunkce v důsledku nízkých hladin androgenů
Revitalizaci sexuálního libida
Prevence onemocnění prostaty
Pomáhá předcházet nemocem týkající se dýchacích cest
Regeneruje a omlazuje buňky

Zajišťuje zdravou pokožku a vlasy
Zabraňuje buněčné mutaci související s onemocněním rakovinou

Podporujeregulaci tělesné hmotnosti

Podporujeúbytek na váze snížením chuti k jídlu
Úlevují od bolesti kloubů u revmatismu
Reguluje metabolismus a detoxikaci organismu
Stimuluje aktivitu jater a reguluje sekreci žluči
Vyvažuje hladiny hormonů, cukrů v krvi a cholesterolu
Posiluje imunitní systém

Zvýšuje fyzickou a duševní energii

Zlepšuje soustředění, pozornost a jiné mozkové funkce
Drasticky zlepšují vitalitu a vytrvalost

Silný antioxidant, který zvyšuje produkci glutathionu

Zmírnění symptomů onemocnění dýchacích cest a chřipky

Zpomaluje proces stárnutí

Podpora produkce kolagenu pro zářivou, sametovou pleť bez vrásek

Úleva při podráždění kůže a kožních onemocnění, jako je ekzém, akné a lupénka

Zbavuje bolesti kloubů při artritidě, artróze a artritidě

Piniové pupeny jsou bohaté na:

Vitamíny A, B (karoten), B1, B2, B3, B6 a kyselinu listovou, vitamin D a vitamin E, esenciální minerály, jako je vápník, měď, mangan, hořčík, molybden, fosfor, draslík, selen, křemík, sodík a zinek, kromě toho, obsahují také mastné kyseliny, vlákninu, enzymy, koenzymy, jednoduché a komplexní cukry a enzym superoxiddismutázu (SOD).

Užívání piniových pupenů podporuje zvýšení SOD hladiny v krvi, v srdci, játrech a mozku. SOD je enzym, který pomáhá chránit tělo před volnými radikály tím, že otevírá molekuly kyslíku v buňkách, což pravděpodobně vede k ochraně tkáně před poškozením.

Obsah více než 20 aminokyselin a 8 esenciálních aminokyselin z nich pak vytváří komplexní protein.

Piniové pupeny obsahují polysacharidy (cukry), které jsou potravinou pro imunitní systém. Ty se také nachází v superbylinách jako je např. chaga.

Pupeny bsahují DHEA, který je spojován se zvýšením energie a blahobytu, snížením obezity, zvýšení libida a schopnosti erekce, snížení deprese, zlepšení cognitivních funkcí, snížení rizika úmrtí na ischemickou chorobu srdeční, zlepšení citlivosti k inzulínu a glukózovou toleranci.

DHEA (Dehydroepiandrosteron) je metabolit androgenního 17-ketosteroidu androsteronu produkovaný v nadledvinách. DHEA je nezbytný při transkripci DNA a ovlivňuje mitochondriální dýchání. Je statisticky prokázán vliv DHEA proti stárnutí, obezitě či rakovině.

Piniové pupeny lze dokonale používat ve formě silné tinktury, získanou dvojitou extrakcí nebo formou ještě silnějšího spagyrického elixíru, jehož metoda trojité extrakce dává vzniknout nesmírně silnému a komplexnímu extraktu.

Pro více informací prosím vyplňte kontaktní formulář.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s