Chaga

chaga website

Chaga je houba, která je vzhledem ke svým vysoce léčivým schopnostem již tisíce let nazývána Sibiřskými šamany králem hub. Nejen medicinálních, ale všech druhů hub z nichž je více než 29 tisíc stále nepojmenovaných.. V Čínské medicíně je známa vedle Resihi, která je téměř na stejné úrovni Chagy a proto je nazývána královnou. Obě houby je vhodné požívat denně, Chaga je navíc velmi vhodná pro těhotné ženy.

Chaga roste zejména na břízách a je vhodné ji česat v období července až listopadu. Důležité je, vždy ji část zanechat na stromě, jinak strom zahyne. Delší dobu bylo předpokládáno, že Chaga je parazit, opak je však pravdou. Chaga žije v naprosté symbioze se stromem a navíc je velmi důležitým prvkem v imunitě lesa, jelikož vyživuje jeho ekosystém a upravuje hladinu dusíku.

Mykologové již po století považují houby za něco, co pochází z vesmíru a na zemi přichází právě proto, aby zajistily existenci života a růst lesů. Houby zásobí lesy minarály a rostliny z nichž žijící navracejí životní energii houbám v podobě cukrů. Nikdo do dnes přesně neví, jak je možné, že rostliny a stromy rostou vzhůru navzdory gravitaci. V zemi a rostlinách musí existovat složky a materiály, které způsobují levitaci. Tento princip přírody nám jaksi uniká. Ten princip je ukládání zásob a koncentrace těchto materiálů, které houby doslova vytahují ze země a ukládají je ve stromech. Houby, které na stromech žijí tyto ve stromech uložené materiály požívají a poté soustředí do svých výtrusů. Jednou v roce po dobu pár minut tyto výtrusy vypustí a ty, protože jsou plné materiálů umožňujících levitaci, se začnou vznášet. Nejen v zemské atmosféře. Jsou mezi nimi i látky, které jsou schopné proletět atmosférou, přežít a zmizet kdesi ve vesmíru. Podle Rudolfa Steinera roční rostliny obsahují povrchní energii Země, kdežto rostliny, které rostou a žijí dlouho v sobě mají mnohem vyšší energii jiných planet a hvězd. Mezi ně patří například Chaga a Ženšen, jelikož doba jejich růstu je třeba až 25 let.

Chaga obsahuje Jing (essenci) neboli černou energii, nejhlubší pramen energie. Jing je rezervou naší životní síly a zajišt’uje regeneraci, dlouhověkost, optimální funkci pohlavních orgánu a imunitního systému. Černé potraviny mají vysoký obsah Jing a jsou proto potravou pro náš imunitní systém.

Chaga obsahuje neuvěřitenlé množství zinku a je nesmírně zásaditá, na zemi se ještě neobjevilo nic, co se této zásaditosti vyrovná. Díky tomu je Chaga velice bohatá na 3 zásadité minerály: potassium, rubidium, cesium (neradioaktivní).

Chaga je velmi silným prostředkem k detoxikaci těla, jelikož 50% detoxikace je imunitní systém.

Všechny polypory, houby rostoucí na stromech, jsou léčivé, kromě jedné. Tou je houba, která je bioluminiscentní.

Chaga patří mezi superpotraviny nazývané superherbs (superbyliny). Je jednou z nejdůležitějších potravin, které bychom měli požívat denně. Velmi vhodná pro těhotné ženy.

Chaga má silný vliv na zdraví díky fenomenálnímu obsahu antioxidantů. Obsahuje vemi vysoké množví enzymu SOD, který okamžitě odstraňuje oxidanty v buňkách. Navíc však léčí i záněty..

SOD enzym ukázal být efektivním při léčbě Parkinsnovy nemoci, Alzheimera, Lou Gheringerovy nemoci, sklerodermy, osteoartritidy a šedého zákalu.

Bylo vyzkoumáno, že Chaga obsahuje mimo jiné betulin, inoitociol a obliquol, polysacharidy, steroidy, chromogeny, lignin, puriny, kyselinu chagovou, buničinu, soli důležitých minerálů, jako křemíku, železa, hliníku, vápníku, hořčíku, sodíku, zinku, měďi, manganu a draslíku.

Obsahuje nejvyšší množství melaninu. Melanin je pigment, který je nejdůležitější živinou pro šišinku (epifýzu).

Dále je plná vitamínů A, B, C, D a E.  Má schopnosti vyléčit bakterie, virusy, záněty, mikroby, plísně, candidu a parazity.

Kyselina Betulinová prokázaně ničí rakovinné buňky okamžitě při střetu s nimi, k čemuž využívá svou schopnost přinutit buňku k apoptoze. Proto je Chaga známá svými vysokými proti-rakovinnými účinky. Při chemoterapii pomáhá snížit její škodlivé účinky. Chaga byla zkoumána a ukázala, že má příznivé účinky na léčbu rakoviny prsu, prostaty, střev, žaludku a dělohy. Nejlepší způsob, jak z Chagy betulin vytáhnout je alkoholem. Proto jsou tinktury a elixíry nejlepší způsob požívání Chagy. Betulin je totiž rozpustný v alkoholu a vařením nebo zahříváním Chagy pouze ve vodě se nedostaneme ke všem jeím složkám.

Existuje myšlenka, že Chaga, jako Cordyceps nebo Kombucha je soubor různých (micro) organismů, žijících v naprosté symbioze. Některé z nich dokonce přežívají i vaření. Jedná se pravděpodobně o Archaea organismy, které přežijí úplně všechno, dokonce i nukleární výbuch.

Velké množství Beta-glukanu obsaženého v Chaze výrazně zvyšuje imunitu tím, že podporuje produkci krevních buněk a nových kmenových buněk v kostní dřeni. Díky těmto schopnostem je často užívána lidmi s autoimunními poruchamy jako je CFS, raumatoidní artritida, fybromialgie, Bowl syndrom, Crohnova nemoc, lymfom, lupus nebo PCOS. Je velmi vhodná pro lidi nakažené HIV virem a prokazatelně snižuje různé s HIV virem spojené symptomy.

Chaga chrání a regeneruje buňky a podporuje růst buněk zdravých. Napomáhá regeneraci narušené tkáně. Chrání DNA, zpomaluje stárnutí, vyrovnává hladinu Ph v těle, stabilizuje hladinu cukru v krvi a okysličuje ji, zlepšuje neurologické funkce, zmírňuje stres a napětí, podporuje správnou funkci jater, urovnává hormonální hladinu, napomáhá růstu svaloviny a má mnoho dalších příznivích efektů na zdraví.

Chaga má vysoké detoxikační účinky a zbavuje tělo i těžkých kovů, včetně rtuti a olova.

Gaia Superfoods nabízí Chaga Elixir. Ten je získán trojitou extrakcí kdy všechny přírodní složky, včetně solí jsou kompletně zužitkovány a tudíž zastoupeny v elixiru. Naproti tomu je tinktura získávána pouze dvojitou extrakcí a tak přicházíme o důletžité soli.

Chaga tvoří extrémně vhodnou kombinaci se syrovým, nefermentovaným kakaem, které obsahuje obrovské množství enzymů a antioxidantů. Minerály v obou se naprosto doplňují. Chaga je také vhodná k vyvaření v kakaovém másle.

Potvrzených zdravotních účinků Chagy je nesmírné množství. Nejdůležitější nemoci a problémy které Chaga léčí jsou např.:

rakovina

astma

alergie

záněty

Lyme -borrelioza

plísně, viry, parazity, bakterie

posiluje imunitní systém

zplepšuje krevní oběh, podporuje srdeční funkci

zlepšuje funkci nervového systému

zbavuje deprese, stresu a nespavosti

chrání a obnovuje buňky

zpomaluje stárnutí

odkyseluje a okysličuje tělo

Léčivých schopností Chagy je mnoho a spousta pravděpodobně ještě neobjevených.

Každopádně v dnšním zpustošeném a znečištěném světě bychom Chagu měli používat denně I kvůli vysoké radioaktivitě z Fukushimy. Chaga doslova radioktivní cesium nasákne a odstraní z našeho těla stejně tak jako spousty dalších toxinů. Jelikož sama cesium obsahuje chrání naše tělo před dalším zářením.

Webinar David Wolfe about Chaga ( Englisch )

Raw food authority and bestselling author David Wolfe presents “CHAGA: King of the Medicinal Mushrooms”– an exclusive FREE webinar designed to teach you about the single most powerful healing herb in the world. Learn how CHAGA can help you achieve vibrant health and radiant beauty.

David Wolfe will explain CHAGA’S remarkable ability to:

• Fight cancer and detoxify radioactive and chemotherapeutic agents

• Create superimmunity against viruses while fighting allergies and asthma

• Balance blood-sugar levels, reduce systematic inflammation, heal digestive ailments such as candida, and help the liver purify itself

• Nourish the hair, skin, and eyes

Like to know more ? For Study’s just click Here

For Video’s just click Here ( facebook )

Dutch animated-netherland-flag                                                                                                                                   English  animated-great-britain-flag-1

please fill in the contact for more info on elixirs

4 thoughts on “Chaga

  1. Hello Dennis,
   Thank you for your visit. We can offer you spagyric elixir from Chaga. This elixir has a tripple extraction which means the whole chaga has been used. The compounds in chaga need to be solved first in water and later in alcohol. After that the ashes are brought in so the plant salts en minerals are also in our elixir. This makes it extra strong. You can purchase 50ml for €35, 100ml for €65 in miron glass or we offer 250ml for €150 in HDPE bottle. With the last one we provide 50ml empty miron glass so you can easily take it with you. You use daily around 15 drops as prevention but if you are ill you use 1 drop per year of your age as a treatment. For example if you are 35 you use 35 drops a day in water or thee or even smoothie. 50 ml is usually enough for a month. If ordered more than 100ml the shipping is free. Otherwise it depends on where it needs to be sended.
   Wish you great day and let me know if you would like to purchase something.
   Nika & Peter

   Like

  2. You can also click on Etsy logo at our page and order there directly with paypal. We offer you €10 off if you order and pay directly to us, because you came to us at our page. So let me know if I can be of further assistance. Greetings Nika

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s